skip to Main Content

Často kladené realitní otázky

Jak dlouho trvá prodej? Kolik je provize realitní kanceláře? Pokud máte tyto nebo podobné realitní otázky, tak tato stránka je přímo pro vás.

Můžete se ptát další dotazy a zpracuji je pro vás.

Jak probíhá spolupráce?

Na úvodní schůzce se seznámíme a a já vám vysvětlím, jak probíhá prodej. Zdarma zpracuji tržní odhad a pokud se potkají společná očekávání, tak podepíšeme zprostředkovatelskou smlouvu, kde si ujasníme, na čem jsme se domluvili. Poté je vše v rukách makléře. Nemovitost připravím, nafotím a vyinzeruji. Pravidelně komunikuji s klienty, aby věděli, jaké aktivity dělám pro prodej.

 

Zorganizuji prohlídky pro zájemce a s vhodným kupujícím zabezpečím podpis rezervační smlouvy.

Celou věc předám realitním advokátům, kteří připraví smluvní dokumentaci. Po celou dobu kontroluji prodej pro maximální ochranu vašeho majetku i financí. Prodej dokončím až do posledního detailu, zajistím podpis kupním smluv, přepis na katastrálním úřadu, převod energií na nového majitele a předání nemovitosti.

Jaká je provize realitního makléře?

Provize realitního makléře je vždy smluvní a pohybuje se od 35 % + DPH. Vždy záleží na rozsahu realitních služeb, stavu, ceně nemovitosti a náročnosti konkrétního případu.

U zprostředkování nájmu je provize je 1 měsíční nájem + DPH.

Jak zjistím správnou prodejní cenu?

Existuje několik metod, jak vypočítat tržní hodnotu nemovitosti. Mám klienty, kteří za mnou přijdou s tím, že potřebují minimálně 10 milionů. Nemovitosti se bohužel neprodávají za tolik, kolik potřebujeme, ale za cenu, kterou určuje trh, nabídka a poptávka.

Při výpočtu tržní hodnoty vycházím z několika důležitých údajů: lokalita, velikost nemovitosti nebotechnický a právní stav. Tyto údaje porovnávám s daty z katastru, která ukazují již uskutečné prodeje a zahrnují do výpočtu i aktuální nabídku v dané lokalitě.

Touto metodou se dostaneme velice blízko k reálné tržní ceně, kterou bude kupující ochoten zaplatit.

Jak dlouho trvá prodej nemovitosti?

Délku prodeje určuje vždy cena. Pokud na prodej nespěcháte a chcete nemovitost prodat za tržní cenu, pak se délka prodeje pohybuje od 3 do 6 měsíců.

V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, tak počítejte s cenou ve výši 6070 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Jak urychlit prodej nemovitosti?

Prodej lze urychlit snížením ceny tak, aby byla nemovitost atraktivnější pro více zájemců. V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, tak počítejte s cenou ve výši 60–-70 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Co když se nemovitost neprodá?

Prodej nemovitosti nikdy nemůžu garantovat. Je potřeba myslet na plán B, co když se nemovitost neprodá. Pokud nemovitost potřebujete urychleně prodat, je potřeba snížit cenu, aby byla pro kupující atraktivní.

Vykupujete nemovitosti?

Ano, dokáži zajistit rychlý odprodej nemovitosti. V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, tak počítejte s cenou ve výši 60–-70 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Pokud na prodej nespěcháte, je pro vás výhodnější nemovitost prodat standardním způsobem.

Za jak dlouho budete nemovitost v inzerci?

Po podpisu smlouvy zařídím přípravu a focení nemovitosti. Ve většině případů je nemovitost v inzerci do 7 pracovních dnů. Pokud se jedná o náročnější případ, je potřeba vyklizení nebo jde o rozsáhlejší nemovitost, tak lhůtu inzerce probereme na osobní schůzce.

Pomůžete mi s pronájmem?

Ano, pro své klienty zajišťuji i pronájem nebo podnájem investiční nemovitosti. Provize je 1 nájem + DPH. Pokud je nemovitost připravena, pak stačí předat klíče a o zbytek se postarám. Nemovitost vyfotím, vyinzeruji, připravím prohlídkový den a vyberu ideálního zájemce. Nájemníka před podpisem prověřím a připravím nájemní smlouvu. Vše dotáhnu do konce předáním nemovitosti a přepisem energií na nájemce.

Zpracujete odhad pro dědické řízení?

Ano, odhad pro dědické řízení zpracuji a vystavím potřebnou dokumentaci. Pokud máte připravené podklady, dokáži vše vyřídit i online.V ceně je započítaná doprava, místní měření a vystavení potřebné dokumentace.

Ceník:
Bytová jednotka: 1500 Kč vč. DPH
Rodinný dům: 2000 Kč vč. DPH

Musím podepisovat smlouvu s realitním makléřem?

Ano, je to zákonná povinnost a makléř bez vašeho písemného souhlasu nesmí nemovitost nabízet. Smlouva je od toho, aby chránila mě i vás a aby jasně vymezovala podmínky, za jakých se nemovitost prodává. Vzor smlouvy si můžete přečíst zde, před podpisem vše společně probereme a rád zodpovím vaše dotazy.

Budou moje finance v bezpečí?

Kladu velký důraz na bezpečnost vašeho majetku. Přepis nemovitosti probíhá až v bodě, kdy kupující uhradil celou kupní cenu do advokátní úschovy.

Realitní advokáti, se kterými spolupracuji,  se specializují na realitní zákon, mají za sebou léta zkušeností a stovky prodejů. Makléř i advokát jsou nadstandardně pojištěni a každý bankovní účet advokátní úschovy je určen pro jeden obchodní případ, tedy jen pro vás.

V nemovitosti je nepořádek, kdo to uklidí?

Pokud chcete prodat nemovitost, ve které se nahromadilo spousta zbytečností, tak je nejlepší si domluvit osobní schůzku, na kterévám vypočítám přibližnou cenu za vyklizení. Pokud se vám nechce investovat do vyklizení nemovitosti, vše za vás zařídím a vyrovnáme se až po prodeji. Vyklizení zorganizuji a dohlédnu, aby vše proběhlo bez zbytečných komplikací.

Zdědil/a jsem nemovitost, co teď?

Pokud jste zdědili nemovitost, tak budete potřebovat tržní odhad pro účely dědického řízení. Dobrá zpráva je, že nemusíte platit daň z dědictví.

Poté máte možnost v nemovitosti bydlet, prodat ji nebo ji pronajmout.

Zdědili jste nemovitosti a nevíte co dál? Kontaktujte mě a já vám poradím.

Kdy hrozí daň při prodeji nemovitosti?

Daňová povinnost při prodeji nemovitosti se liší v závislosti na konkrétním případě. Existuje velké množství výjimek, kdy jste od daně osvobozeni. Neváhejte mě kontaktovat a probereme vaši konkrétní situaci.

Nový realitní dotaz

Back To Top