skip to Main Content

Často kladené realitní otázky

Jak dlouho trvá prodej? Kolik je provize realitního makléře a jak spolupráce probíhá? Pokud máte tyto nebo podobné otázky týkající se prodeje nebo nákupu nemovitosti, tato stránka je právě pro vás.

Pokud tu odpověď na svou otázku nenajdete, můžete se ptát i na jiné dotazy pomocí formuláře níže. Rád je pro vás zpracuji.

Jak probíhá spolupráce při prodeji nemovitosti?

Na úvodní schůzce se seznámíme a a já vám vysvětlím, jak prodej probíhá. Zdarma zpracuji tržní odhad ceny nemovitosti a pokud se potkají naše společná očekávání, podepíšeme zprostředkovatelskou smlouvu. V té si stanovíme vše, na čem jsme se domluvili. Poté nemovitost připravím, nafotím a vyinzeruji. Pravidelně s vámi budu komunikovat, abyste věděli, jaké aktivity dělám pro prodej.

Zorganizuji prohlídky pro zájemce a s vhodným kupujícím zabezpečím podpis rezervační smlouvy.

Celou věc předám realitním advokátům, kteří připraví smluvní dokumentaci. Po celou dobu proces kontroluji pro maximální ochranu vašeho majetku i financí. Prodej dokončím až do posledního detailu, zajistím podpis kupních smluv, přepis na katastrálním úřadu, převod energií na nového majitele a předání nemovitosti.

Jaká je provize realitního makléře?

Provize realitního makléře je vždy smluvní a pohybuje se mezi 35 % + DPH. Vždy záleží na rozsahu realitních služeb, stavu, ceně nemovitosti a náročnosti konkrétního případu.

U zprostředkování nájmu je má provize 1 měsíční nájem + DPH.

Jak zjistím správnou prodejní cenu?

Existuje několik metod, jak vypočítat tržní hodnotu nemovitosti. Mám klienty, kteří za mnou přijdou s tím, že potřebují minimálně 10 milionů. Nemovitosti se bohužel neprodávají za tolik, kolik potřebujeme, ale za cenu, kterou určuje trh, nabídka a poptávka.

Při výpočtu tržní hodnoty vycházím z několika důležitých údajů: lokalita, velikost nemovitosti a její technický i právní stav. Tyto údaje porovnávám s daty z katastru, která ukazují již uskutečněné prodeje. Do výpočtu zahrnuji také aktuální nabídku v dané lokalitě.

Touto metodou se dostaneme velice blízko k reálné tržní ceně, kterou bude kupující ochoten zaplatit.

Jak dlouho trvá prodej nemovitosti?

Délku prodeje určuje vždy cena. Pokud na prodej nespěcháte a chcete nemovitost prodat za tržní cenu, pak se délka prodeje pohybuje od 3 do 6 měsíců.

V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, tak počítejte s cenou ve výši 6070 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Jak urychlit prodej nemovitosti?

Prodej lze urychlit snížením ceny tak, aby byla nemovitost atraktivnější pro více zájemců. V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, tak počítejte s cenou ve výši 6070 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Co když se nemovitost neprodá?

Prodej nemovitosti nikdy nemůžu garantovat. Je potřeba myslet na plán B, co když se nemovitost neprodá. Pokud nemovitost potřebujete urychleně prodat, je potřeba snížit cenu, aby byla pro kupující atraktivní.

Vykupujete nemovitosti?

Ano, dokáži zajistit rychlý odprodej nemovitosti. V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a potřebujete prodej uskutečnit co nejrychleji, počítejte s cenou ve výši 6070 % tržní hodnoty. Neváhejte mě kontaktovat ještě dnes, každý den se počítá.

Pokud na prodej nespěcháte, je pro vás výhodnější nemovitost prodat standardním způsobem.

Za jak dlouho bude nemovitost v inzerci?

Po podpisu smlouvy zařídím přípravu a focení nemovitosti. Ve většině případů inzeruji nemovitost do 7 pracovních dnů. Pokud se jedná o náročnější případ, je potřeba vyklizení nebo jde o rozsáhlejší nemovitost, tak lhůtu inzerce probereme na osobní schůzce.

Pomůžete mi s pronájmem?

Ano, pro své klienty zajišťuji i pronájem nebo podnájem investiční nemovitosti. Provize je 1 nájem + DPH. Pokud je nemovitost připravena, pak stačí předat klíče a o zbytek se postarám. Nemovitost nafotím, vyinzeruji, připravím prohlídkový den a vyberu ideálního zájemce podle vašich požadavků a preferencí. Nájemníka před podpisem prověřím a připravím nájemní smlouvu. Vše dotáhnu do konce včetně předání nemovitosti a přepisu energií na nájemce.

Zpracujete odhad pro dědické řízení?

Ano, odhad pro dědické řízení zpracuji a vystavím potřebnou dokumentaci. Pokud máte připravené podklady, dokáži vše vyřídit i online. 

Ceník:
Bytová jednotka: 1 500 Kč vč. DPH
Rodinný dům: 2 000 Kč vč. DPH

V ceně je započítaná doprava, místní měření a vyhotovené potřebné dokumentace.

Musím podepisovat smlouvu s realitním makléřem?

Ano, je to zákonná povinnost a jakýkoliv makléř bez vašeho písemného souhlasu nesmí vaši nemovitost nabízet. Smlouva je od toho, aby chránila mě i vás a aby jasně vymezovala podmínky, za jakých se nemovitost prodává. Před podpisem vše společně probereme a rád zodpovím vaše dotazy.

Budou moje finance v bezpečí?

Ano, na bezpečnost majetku mých klientů kladu velký důraz . Přepis nemovitosti probíhá až v bodě, kdy kupující uhradil celou kupní cenu do advokátní úschovy.

Realitní advokáti, se kterými spolupracuji, se specializují na realitní zákon, mají za sebou léta zkušeností a stovky prodejů. Makléř i advokát jsou nadstandardně pojištěni a každý bankovní účet advokátní úschovy je určen pro jeden obchodní případ, tedy jen pro vás.

V nemovitosti je nepořádek, kdo to uklidí?

Pokud chcete prodat nemovitost, ve které se nahromadila spousta zbytečností, tak je nejlepší si domluvit osobní schůzku, na které vám vypočítám přibližnou cenu za vyklizení. Pokud se vám nechce investovat do vyklizení nemovitosti, vše za vás zařídím a vyrovnáme se až po prodeji. Vyklizení zorganizuji a dohlédnu, aby vše proběhlo bez zbytečných komplikací.

Zdědil/a jsem nemovitost, co teď?

Pokud jste zdědili nemovitost, budete potřebovat tržní odhad pro účely dědického řízení. Dobrou zprávou je, že nemusíte platit daň z dědictví.

Poté máte možnost v nemovitosti bydlet, prodat ji nebo ji pronajmout.

Zdědili jste nemovitosti a nevíte, co dál? Kontaktujte mě, rád s vámi proberu vaše možnosti a pomohu vám zvolit tu nejvýhodnější pro vás.

Kdy hrozí daň při prodeji nemovitosti?

Daňová povinnost při prodeji nemovitosti se liší v závislosti na konkrétním případu. Existuje velké množství výjimek, kdy jste od daně osvobozeni. Neváhejte mě kontaktovat, rád s vámi proberu vaši konkrétní situaci.

Nový realitní dotaz

Back To Top