skip to Main Content

Online kalkulačka

Do 5-ti minut u vás

Odborný odhad od makléře

Vhodné pro dědické řízení

Jak to funguje?

Jak se počátá odhad nemovitosti?

Odhad nemovitosti se počátá z již prodaných nemovitostí v dané lokalitě a také se porovnává s aktuální nabídkou. Realitní software vypočítá odhad dle zadaných dat do kalkulačky. Makléř na postupuje podobným způsobem, navíc výpočet kontroluje manuálně a přídá i svoji zkušenost. Online výpočet je rychlejší a kalkulace od makléře přesnější.

Odhad pro dědické řízení

Odhad pro účely dědického řízení vyžaduje větší přesnost než online odhad zdarma a jedná se o placenou službu. V ceně je započítaná doprava, místní měření a vystavení potřebné dokumentace. Při prodeji se mnou máte odhad zdarma.

Ceník:

Bytová jednotka: 2000,- Kč vč. DPH
Rodinný dům: 2500,- Kč vč. DPH

Jak dlouho odhad nemovitosti trvá?

Odhad zpracuji do 48. hod v pracovní dny po obdržení potřebné dokumentace. Do emailu zašlu potřebnou dokumentaci. Pokud vyžadujete dokumentaci v tištěné podobě, tak vám ji zašlu poštou.

Je možné odhad nemovitosti vyřešit online?

Ano, odhad na dědické řízení lze udělat i online, pokud má makléř k dispozici potřebné podklady. Jedná se o list vlastnictví, technickou dokumentaci k oceňované nemovitosti a další paramentry, jako je užitná plocha, stav nemovitosti a fotografie. Pokud tyto dokumenty dodáte v elektronické podobě, odhad lze udělat i na dálku.

Budu platit daň z dědictví?

Daň z dědictví platit nebudete. Od roku 2014 dědictví patří mezi bezúplatné příjmy, které jsou osvobozené od daně podle zákona o dani z příjmů. Pozor, tato výjimka se nevztahuje na případ, kdy chcete zděděnou nemovitost prodat. Zde záleží na konkrétním případu a doporučuji tuto otázku řešit osobně, aby nedošlo k pochybnostem.

Budu platit daň při prodeji zděděné nemovitosti?

Pokud se jedná o dědictví z přímé linie, tj. syn zdědí po otci nebo po matce, nebo po prarodičích, tak se na vás vztahuje výjimka. Pokud se jedná o dědictví z nepřímé linie, teta atd… tak budete platit daň 15 % z rozdílu mezi odhadem a prodejní cenou. Příklad: Odhad nemovitosti pro dědické řízení vyšel na 3 490 000,- Kč a vy jste prodali za 3 650 000,- Kč rozdíl je 160 000,- Kč a z toho odvedete daň 15 % tj.: 24 000,- Kč

Pokud plánujete prodej nemovitosti, kterou jste právě získali dědictvím, neváhejte mě kontaktovat. Odhad nemovitosti pro dědické řízení máte při prodeji se mnou zdarma.

Odhad od makléře

Stačí vyplnit formulář.

Back To Top