skip to Main Content

Vánoční atmosféra: 5 tipů a rad, jak ji vytvořit

Blíží se nejkrásnější období roku a s ním přichází i vánoční atmosféra všude kolem nás a touha vytvořit si ji také doma. Máme pro vás pět jednoduchých tipů, jak si váš domov proměnit v prostor plný radosti, tepla a vánoční atmosféry, která vás dostane do té správné předvánoční nálady.

Vánoční atmosféra
Vánoční atmosféra

Originální vánoční dekorace 

Začněte tím nejzákladnějším – vánočními dekoracemi. Oproti běžným ozdobám zkuste letos něco nového. Místo masově vyráběných ozdob, investujte do originálních kousků nebo s dětmi vytvořte vlastní ozdoby. Máte rádi přírodní prvky? Můžete do dekorace začlenit sušené ovoce nebo větvičky. Těmi můžete ozdobit také adventní věnec nebo věnec na pověšení na vstupní dveře. Nezapomeňte také na jmelí. 

Vánoční atmosféra všemi smysly

Vánoce nejsou jen o vizuálním vnímání. Zapojte i ostatní smysly. Pořiďte si vánoční vonné směsi pro difuzér nebo aroma lampu. Na stůl dejte misku s pomeranči a skořicí – nejenže to vypadá krásně, ale i báječně voní. Co se týče hudby, vyberte si klasické vánoční skladby, ale nebojte se přidat i moderní oblíbené písně, které zvýrazní radostnou atmosféru.

Pohodlné místo na odpočinek a rodinná setkání

Vytvořte v domě pohodlné místo pro odpočinek. Pořiďte měkké plyšové deky a polštáře s vánočními motivy nebo ve vánočních parvách. Poslouží nejen pro zahřátí, ale také jako dekorační prvek. Pro rodinná setkání vytvořte roh, kde si každý najde své místo. Může to být koutek s polštáři na zemi nebo pohodlná pohovka. Vytvořte atmosféru, ve které budete chtít trávit společné chvíle.

Vánoční osvětlení pro interiér i exteriér

Osvětlení hraje důležitou roli při vytváření vánoční atmosféry. Použijte ho k vytvoření teplého a útulného prostoru. Kromě klasických vánočních světýlek zkuste i LED svíčky. Výbornou volbou jsou také vonné svíčky s vánočními vůněmi, jako je vanilka nebo skořice. Nezapomeňte na vánoční osvětlení i venku – třpytivá světélka na stromech nebo balkoně dodají vašemu domovu vánoční nádech a vykouzlí úsměv na tváři nejen vám, ale i vašim sousedům.

Vánoční cukroví

Vánoční atmosféru můžete umocnit i prostřednictvím chutí. Při přípravě na vánoční radovánky nezapomeňte na pečení cukroví, které provoní váš domov a zároveň bude krásnou společnou aktivitou, do které můžete zapojit partnera i děti. Ze společného pečení či vaření tak můžete udělat hezkou rodinnou vánoční tradici.

Věříme, že tyto tipy vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou vánoční atmosféru ve vašem domově. Pusťte se do příprav a užívejte si magie Vánoc.

Back To Top