skip to Main Content

Pronájem bytu | 5 kroků k úspěšnému pronajmutí

Chcete pronajmout svůj byt a zajistit si stabilní příjem? Následujte těchto 5 klíčových kroků, které vám pomohou vytvořit atraktivní inzerát s optimální cenou, díky čemuž najdete spolehlivé nájemníky. Získejte maximální výnos a klidný spánek s těmito osvědčenými tipy pro efektivní pronájem bytu.

Pronájem bytu
Pronájem bytu

Správné nastavení ceny

Nemáte jistotu, za jakou cenu pronajmout váš byt? Nejprve si udělejte přehled o cenách pronájmů v okolí. Zvažte lokalitu, velikost bytu, jeho vybavení a stav. Promyslete si, jestli chcete energie platit vy nebo nechat nájemníka, aby si je přepsal na sebe. Pokud byste je i nadále platili vy, musíte odhadnout také jejich cenu. To může být obtížné. Doporučujeme si ale vždy dát na energiích dostatečnou rezervu, ze které případně nájemníkovi vrátíte částku po vyúčtování, než naopak.

Atraktivní fotografie

Kvalitní fotografie jsou tou nejlepší vizitkou vašeho bytu. Vyhněte se rozmazaným a nekvalitním snímkům a investujte do profesionálního fotografa. Profesionál dokáže zachytit atmosféru bytu, jeho prostornost a výhody. Nezapomeňte na dobré osvětlení, pořádek před focením a využití pravidel home stagingu. Tyto kvalitní fotografie přilákají více zájemců a značně zvyšují šance na úspěšný pronájem. Profecionální fotky jsou základem každého atraktivního inzerátu.

Vyberte spolehlivého nájemníka

Při výběru nájemníka je důležité provést důkladnou selekci. Snažte se zjistit co nejvíce informací o zájemci, jeho historii a reference. Doporučujeme využít možnost ověření, jestli má zájemce nějakou exekuci. Využít můžete například služby Cebia. Budete potřebovat znát celé jméno zájemce a jeho datum narození nebo rodné číslo. Cena takové služby je 69 Kč a je to rozhodně investice, která se vám vyplatí.

Smlouva nachystaná právníkem

Nájemní smlouva je základem každého pronájmu a chrání jak pronajímatele, tak nájemníka. Je důležité, aby smlouva obsahovala veškeré důležité body a specifika daného pronájmu. Doporučujeme nechat si sestavit smlouvu právníkem, který zajistí, že smlouva bude v souladu s platnými právními předpisy a bude chránit vaše zájmy. Opět je to minimáklní investice ve srovnání s tím, o kolik peněz by vás špatně sepsaná smlouva mohla připravit.

Nebojte se využít služby správce

Pokud nemáte čas nebo chuť starat se o pronájem svého bytu sami, můžete využít službu správy nemovitostí. Profesionální správce se postará o veškeré administrativní záležitosti spojené s pronájmem, včetně inzerce, výběru nájemníků, údržby a řešení případných problémů. Tato služba vám ulehčí život a zajistí klidné a bezproblémové pronajímání vašeho bytu.

Back To Top