skip to Main Content

5 tipů, jak na home staging

Home staging je v dnešní době často zmiňovaný termín ve světě realit. Je to takzvané nachystání nemovitosti k profesionální prezentaci na realitním trhu. V tomto článku si vysvětlíme, proč je home staging důležitý, co zvládnete sami a na co je naopak vhodné pozvat si profesionála.

Co vlastně home staging znamená?

Home staging je nedílnou součástí procesu prodeje nemovitosti. Je to nachystání nemovitosti tak, aby co nejatraktivněji působila na potenciální zájemce a oslovila jich tím co největší množství. Tato služba umožňuje zájemcům vidět nemovitost v nejlepším světle a zároveň poznat její potenciál. Díky tomu, že zobrazuje nemovitost tak, jak by mohla vypadat zařízená a zabydlená, vyvolává v zájemcích pozitivní emoce. Každý z nás si dokáže lépe představit stěhovat se do krásně vybaveného a zařízeného bytu, než do chladného nevybaveného prostoru. 

Při home stagingu jde často o malé detaily, jako je mísa s ovocem nebo květiny ve váze, které v zájemcích zanechají dobrý pocit, ať už z fotografií nebo při osobních prohlídkách.  

Proč home staging využít?

Důvodů, proč tuto službu využít, je mnoho. Především, díky vyšší atraktivitě nemovitosti, zvyšuje vaše šance na její prodej za maximální možnou tržní cenu. Zároveň také zrychluje proces prodeje a šetří tím váš čas. Díky kvalitní prezentaci pomáhá home staging oslovit větší množství potenciálních kupců a také vyniknout na realitním trhu mezi konkurencí.

5 tipů, co zvládnete sami

Pokud šetříte a za služby profesionálního home stagera nechcete platit, je několik věcí, které zvládnete i sami. Tady je našich 5 tipů:

  1. Květiny ve váze na jídelním stole nebo obývacím pokoji, mísa s čerstvým ovocem
  2. Vyprané a vyžehlené závěsy a záclony, vyhrnuté rolety
  3. Malé kosmetické úpravy, odstranění drobných vad a nedostatků
  4. Čisté povrchy v koupelně, srovnané ručníky – z poliček, umývadla a vany nebo sprchového koutu schovejte veškerá mýdla, šampony, houbičky a další každodenní potřeby.
  5. Schovejte před focením všechny rodinné fotografie, suvenýry, hračky dědí a domácích mazlíčků apod. tak, aby se nic neválelo po zemi ani na poličkách. Nechat můžete na fotkách knihy, neutrální obrazy a hezké úložné krabice.

Na co budete potřebovat pomoc home stagera

Přestože jste schopni spoustu detailů obstarat i vy sami, jsou věci, na které budete potřebovat pomoc odborníka. Součástí služby bývá profesionální nasvětlení interiéru pro focení a následné nafocení samotné. Pokud prodáváte již prázdnou nemovitost, jednou ze služeb home stagerů bývá zapůjčení nábytku a dekorativních předmětů do doby, než se nemovitost prodá. 

Kolik profesionální home staging stojí?

Cena vždy závisí na stavu a velikosti bytu nebo domu. Většinou se ale pohybuje mezi 5 až 10 tisíci korun. V závislosti na využitých doplňkových službách, jakými může být například půjčení nábytku nebo profesionální focení, se může cena vyšplhat i na několik desítek tisíc korun. 

Pokud prodáváte nemovitost ve spolupráci s realitní kanceláří nebo realitním makléřem, je home staging zahrnut v jejich službách a nemusíte se o něj starat. 

Průběh služby

Jako první musí vždy proběhnout konzultace s home stagerem. Při této konzultaci společně projdete jednotlivé pokoje a proberete, jaké změny je potřeba uskutečnit. Často se jedná o detaily a nízkými náklady, které ale mají překvapivě vysoký efekt. S některými navrženými úpravami si poradíte i sami. Pokud ale nevíte jak na to, můžete realizaci nechat na home stagerovi. 

Vyplatí se to?

Jak jsme už zmínili na začátku tohoto článku, výhod home stagingu je mnoho a proto je rozhodně potřeba věnovat mu čas, energii i finance. Po úspěšném home stagingu by měla každá místnost vypadat jako z katalogu. Zářit čistotou a přímo lákat k nastěhování. Pokud si nejste jistí, že byste tohoto efektu zvládli docílit sami, rozhodně se vyplatí za tuto službu zaplatit. 

Back To Top