skip to Main Content

Koupě nemovitosti: Nejlepší čas je právě teď

Navzdory vysokým úrokovým sazbám začíná být koupě nemovitosti čím dál více atraktivním způsobem investice. Kupující využívají pokles cen a současně mírný růst platů v důsledku inflace. Budoucí vývoj bude klíčově závislý na případném snižování úrokových sazeb ze strany České národní banky.

Koupě nemovitosti
Koupě nemovitosti

Lepší vyjednávací pozice kupujících

Ceny nemovitostí začaly mírně klesat, což poskytuje kupujícím lepší vyjednávací pozici. I když se na nabídkových cenách pokles zastavil, reálné ceny stále lze vyjednávat se slušnou slevou. Podle odborníků je nyní vhodná doba k nákupu, avšak s předpokladem, že v dalších měsících budou klesat hypoteční sazby, což může způsobit zesílení poptávky a oslabení pozice kupujícího.

Vliv úrokových sazeb na trh

Nedávné zvýšení úrokových sazeb přineslo vyšší náklady spojené s financováním nemovitostí. Tato situace vytváří výzvu pro zájemce, zejména v kontextu dřívějších let, kdy nízké úrokové sazby podporovaly růst cen nemovitostí. Nicméně, s očekávaným poklesem úrokových sazeb v horizontu jednoho až dvou let, je pravděpodobné, že se náklady na hypotéky sníží, což může zvýšit atraktivitu nákupu nemovitostí v současnosti.

Prognóza do budoucna

Budoucí vývoj na trhu s nemovitostmi bude záviset na dalším pohybu úrokových sazeb a ekonomických podmínkách. Pokud se úrokové sazby sníží, může to zvýšit poptávku a opět zvýšit ceny nemovitostí. Z tohoto důvodu je důležité sledovat ekonomické ukazatele a rozhodovat se o nákupu nemovitosti s ohledem na dlouhodobé trendy na trhu.

V současném prostředí nabízí trh s nemovitostmi zajímavé příležitosti pro kupující, kteří jsou připraveni využít mírně klesající ceny a vyjednávací výhody. S očekávaným poklesem úrokových sazeb v budoucnu je nyní ideální čas k nákupu nemovitosti. Více o tématu Koupě nemovitosti si přečtěte v článku Na co si dát pozor před koupí nemovitosti.

Back To Top