Energetický štítek (PENB) je klíčovým dokumentem při prodeji a pronájmu nemovitostí. Nejenže je povinný ze…
Videoprohlídka nemovitosti: 3 důvody, proč se vyplatí ji udělat
Pokud jste právě na začátku procesu prodeje, možná si kladete otázku, jestli se vyplatí nechat si v rámci propagačních materiálů udělat také videoprohlídku nemovitosti. V tomto článku vám pomůžeme na tuto otázku odpovědět. Řekneme si, jaké výhody s sebou videoprohlídka přináší, jak by měla správná videoprohlídka nemovitosti vypadat, u jakých nemovitostí se na ni zaměřit a u kterých naopak ne.
Obsah článku
Proč se vyplatí mít videoprohlídku nemovitosti?
Lepší představa o celkovém vzhledu nemovitosti
Jedním z hladních benefitů videoprohlídky je, že zájemcům poskytuje velmi reálnou představu o tom, jak nemovitost vypadá. Z fotek nemovitosti a nákresu půdorysu je často těžké představit si, jak na sebe jednotlivé místnosti navazují, které dveře vedou do jakého pokoje a podobně. Videoprohlídka je elegantním řešením tohoto problému.
Zvyšuje atraktivitu na realitním trhu
Statistiky ukazují, že nemovitosti na prodej, které mají videoprohlídku, jsou 4x více zobrazovány zájemci, než nemovitosti bez videoprohlídky. Je tedy zjevné, že pokud k vaší inzerci přidáte videoprohlídku, máte šanci oslovit daleko větší množství potenciálních kupců. Tím zároveň zvyšujete vaši šanci na prodej rychleji a za tu nejvyšší možnou cenu. Pokud si chcete přečíst více o tom, jak prodat nemovitost co nejvýhodněji, přečtěte si náš článek Jak prodat nemovitost v roce 2023.
Šetří váš čas
Videoprohlídka nemovitosti ušetří čas vám i vašemu realitnímu makléři. Díky tomu, že zájemci mají lepší představu o nabízených prostorách, sjednávají si osobní prohlídku pouze ti, kteří mají opravdový zájem. Zároveň, pokud je videoprohlídka zpracována kvalitně a detailně, zodpoví zájemcům mnoho otázek, kvůli kterým by vám v opačném případě museli volat nebo psát.
Jak by měla videoprohlídka nemovitosti vypadat?
Důkladná příprava
Ještě než si vůbec pozvete kameramana, který videoprohlídku natočí a sestříhá, věnujte dostatek času přípravě nemovitosti samotné. Začít byste měli vždy generálním úklidem. Určité úsilí se určitě vyplatí věnovat také home stagingu. Více si o něm můžete přečíst v našem článku 5 tipů, jak na home staging.
Profesionální zpracování
Přestože by vás mohlo lákat natočit videoprohlídku na telefon a ušetřit si tím finance, rozhodně uděláte líp, když investujete do profesionálního natočení i zpracovnání. Pokud tvoříte videoprohlídku s komentářem, zaměřte se na kvalitní záznam zvuku. Nezapomeňte také na titulky, abyste o komentář neochudili zájemce, kteří si video pustí potichu.
Zvýraznění předností interiéru i exteriéru
Ve videoprohlídce se vždy snažte vyzdvihnout a zdůraznit veškeré přednosti, které vaši nemovitost činí výjimečnou. A to jak uvnitř, tak zvenčí. Pokud prodáváte dům, nezapomeňte natočit zahradu, venkovní posezení nebo bazén. Cílem celé videoprohlídky je vyobrazení nemovitosti tak, aby v zájemcích vzbudila touhu navštívit prostory osobně. Pro představu se můžete podívat na jednu z našich videoprohlídek níže, nebo si jich prohlédnout více na našem YouTube kanálu.
Pro jaké nemovitosti se videoprohlídka nehodí?
Videoprohlídky jsou vhodné především pro větší a prostornější byty a domy. Měly by to být takové prostory, ve kterých se může kameraman volně pohybovat. Proto se videoprohlídky příliš nehodí pro malé byty. Malé nebo stísněné místnosti kamera ve videu vyobrazí ještě menší a zájemce by mohla dokonce odradit. Stejně tak se nevyplatí natáčet staré nemovitosti před rekonstrukcí nebo zanedbané prostory.